RG2012P-470-D-T5 Susumu RES SMD 47 OHM 0.5% 1/8W 0805 47 Ohm ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Part Nnumber
RG2012P-470-D-T5
Description
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/8W 0805 47 Ohm ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Producer
Susumu
Basic price
Categories Resistors Chip Resistor - Surface Mount Manufacturer Susumu Series RG Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Resistance (Ohms) 47 Tolerance ±0.5% Power (Watts) 0.125W, 1/8W Composition Thin Film Features Automotive AEC-Q200 Temperature Coefficient ±25ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 155°C Package / Case 0805 (2012 Metric) Supplier Device Package 0805 Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword RG2012P-470-D-T5 Susumu RES SMD 47 OHM 0.5% 1/8W 0805 47 Ohm ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film)