RG1608P-473-W-T1 Susumu RES SMD 47K OHM 0.05% 1/10W 0603 47k Ohm ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Part Nnumber
RG1608P-473-W-T1
Description
RES SMD 47K OHM 0.05% 1/10W 0603 47k Ohm ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Basic price
Categories Resistors Chip Resistor - Surface Mount Manufacturer Susumu Series RG Packaging Tape & Reel (TR) Part Status Active Resistance (Ohms) 47k Tolerance ±0.05% Power (Watts) 0.1W, 1/10W Composition Thin Film Features Automotive AEC-Q200 Temperature Coefficient ±25ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 155°C Package / Case 0603 (1608 Metric) Supplier Device Package 0603 Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword RG1608P-473-W-T1 Susumu RES SMD 47K OHM 0.05% 1/10W 0603 47k Ohm ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film)