RG2012P-1823-B-T5 Susumu Thin Film Resistors - SMD 1/8W Regular 182Kohm 0.1% 25ppm
Part Nnumber
RG2012P-1823-B-T5
Description
Thin Film Resistors - SMD 1/8W Regular 182Kohm 0.1% 25ppm
Producer
Susumu
Basic price
Susumu Product Category: Thin Film Resistors - SMD RoHS:  Details Resistance: 182 kOhms Power Rating: 125 mw (1/8 W) Tolerance: 0.1 % Temperature Coefficient: 25 PPM / C Voltage Rating: 150 V Case Code - in: 0805 Case Code - mm: 2012 Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C Brand: Susumu Case Diameter: - Case Height: 0.4 mm Case Length: 2 mm Case Width: 1.2 mm Package/Case: 0805 (2012 metric) Packaging: Reel Product: Precision Automotive Thin Film SMD Series: RG Factory Pack Quantity: 5000 Type: Metal thin film chip resistors (Ultra-precision)
Following Parts
Random Products
(keyword RG2012P-1823-B-T5 Susumu Thin Film Resistors - SMD 1/8W Regular 182Kohm 0.1% 25ppm)