RR0816P-124-D Susumu RES SMD 120K OHM 0.5% 1/16W 0603 120k Ohm ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Part Nnumber
RR0816P-124-D
Description
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/16W 0603 120k Ohm ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Producer
Susumu
Basic price
Categories Resistors Chip Resistor - Surface Mount Manufacturer Susumu Series RR Packaging Cut Tape (CT) Part Status Active Resistance (Ohms) 120k Tolerance ±0.5% Power (Watts) 0.063W, 1/16W Composition Thin Film Features - Temperature Coefficient ±25ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 125°C Package / Case 0603 (1608 Metric) Supplier Device Package - Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword RR0816P-124-D Susumu RES SMD 120K OHM 0.5% 1/16W 0603 120k Ohm ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film)